Aktualności

TULIPANY MOCY


Stowarzyszenie „Pro Salute” rozpoczyna Doroczną Edukacyjno - Charytatywną Ogólnopolską Akcję „Tulipany Mocy”, dotyczącą dzieci z dystrofią mięśniową, która ma na celu zwiększyć wiedzę na temat dystrofii mięśniowej oraz zwrócić uwagę i uwrażliwić społeczeństwo na to, że żyją wśród nas osoby z dystrofią mięśniową. 

Akcja zostanie zainaugurowana podczas I Podlaskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej - Światowy Dzień Świadomości o Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a (DMD) w dniu 07-09-2019, podczas którego, oprócz wykładów dla nauczycieli z województwa podlaskiego na temat DMD, planujemy zainaugurowanie sadzenia czerwonych tulipanów, rozdawanie czerwonych balonów (symbolu dystrofii mięśniowej) oraz podświetlenie kolorem czerwonym budynków instytucji publicznych w Białymstoku (Zaświeć się na czerwono).

Regulamin akcji tulipany mocy. docx.pdf

BIAŁYSTOK BIEGA DLA BLANKI


Bieganie może iść w parze z pomaganiem. Przekonujemy się o tym od lat przy okazji PKO Białystok Półmaratonu czy Electrum Ekiden. Dlatego pragniemy zachęcić też Uczestników Białystok Biega do udziału w akcji charytatywnej.

Zbieramy środki na zakup protezy przedramienia i ręki dla Blanki, 14-miesięcznej pacjentki Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

http://bialystokbiega.pl/dobroczynnosc/

http://bialystokbiega.pl/nasz-cel-charytatywny/

https://business.facebook.com/bialystokbiega/photos/a.395389634650573/417402332449303/?type=3&theater